Billig køreskole

Få dit kørekort til en fornuftig pris hos Østerbro Køreskole

Når du står og skal vælge en billig køreskole, er prisen ofte afgørende. Hos Østerbro Køreskole kan du være sikker på, at du er kommet til det rette sted, hvis du søger en billig køreskole, som samtidig er pålidelig og til at regne med. Vi er en af de billigste køreskoler i København og omegn, og vores priser er yderst konkurrencedygtige. Samtidig har vi en høj standard for vores undervisning og vores service niveau.

Hos Østerbro Køreskole tilbyder vi en billig køreskole med højt service niveau. Vi informerer dig om, hvor lang tid det vil tage at tage dit kørekort, og sidst men ikke mindst, den pris du skal regne med at betale. Vores billig køreskole er placeret centralt i København tæt på Rigshospitalet og tilbyder byens bedste undervisning på Storskræm. Du kan med fordel gøre brug af vores computere med det nyeste undervisningsmateriale. Vi har skabt en afslappende og behagelig atmosfære, hvor du kan lære og øve dig i at køre bil. Selvom vi er en billig køreskole, går vi ikke på kompromis med kvaliteten eller effektiviteten af vores undervisning. Vi lægger stadig vægt på højt og tilfredsstillende service niveau.

Tilmelding

Billigt kørekort i Storkøbenhavn

Vi kan med stor sikkerhed og garanti sige, at vi tilbyder det billigste kørekort i København og kan dermed kalde os for den billigste køreskole i København. Ud over at vi er en billig køreskole med en pris på kun 11999,- DKK for lovpakken, tilbyder vi også prisgaranti. Prisgarantien betyder, at du er garanteret det billigste kørekort i København og omegn. Hvis du imod vores forventning skulle møde et billigere tilbud, hvor du får det samme som vi tilbyder, vil vi ændre vores pris for dig, så vi matcher det billigere tilbud.

Loyalitet i køreskolen – for at opnå de bedste resultater er der behov for gensidig loyalitet og forståelse mellem elev og kørelærer. Hos Østerbro Køreskole kan du selv vælge din kørelærer, da vi mener, at der skal være en god kemi mellem elev og kørelærer. Tillid er naturligvis også en vigtig faktor i undervisningen.

Kvalitetsbevidst køreskole – et af vores fokusområder ligger i at sikre, at du får så meget kvalitet for pengene som muligt. Vi vil sørge for, at du er godt rustet til både teori- og køreprøven. Vi har fokus på at undervise vores elever i at køre bil på en sikker og ansvar

Billig køreskole