Kørekort på afbetaling til bil

At Tage kørekortet er blevet mere overkommelig med Østerbro Køreskole

Hos Østerbro Køreskole tilbyder vi en af de mest overkommelige måder at få dit kørekort på. Vi har gjort det enkelt for dig at tage et kørekort på afbetaling, så behøver du ikke at bekymre dig om økonomien eller dyre låne omkostninger og gebyr som f.eks. et lån fra banken mv.

Fordelene ved at tage kørekort på afbetaling

Hvis du er en studerende eller har en stram økonomi, men stadig drømmer om at tage et kørekort til bil, kan det være svært at finde de nødvendige midler til at betale for det. Det er her, at kørekort på afbetaling kan være en ideel løsning for dig.

Med kørekort på afbetaling kan du sprede betalingen over en periode, der passer dig. Du vil ikke skulle bekymre dig om at betale hele beløbet på én gang. Det betyder også, at du kan starte dit kørekort forløb hurtigere og spare tid på at spare op til at betale hele beløbet.

Tilmelding

Kørekort på afbetaling i to omgange

Hos Østerbro Køreskole tilbyder vi også muligheden for at betale dit kørekort på afbetaling i to omgange. Det betyder, at du kan betale halvdelen af beløbet ved starten af kurset, og den anden halvdel en måned efter.

Den første indbetaling ved starten af kurset er på 6000 kr., og den sidste afbetaling på yderligere 6000 kr. vil blive påkrævet den følgende måned.

Gratis intro

Før du starter på dit kørekortforløb hos Østerbro Køreskole, kan du deltage i vores gratis introduktion, som finder sted hver anden uge. Det er en fantastisk måde at komme i gang på, og du vil lære mere om, hvad der forventes af dig, når du tager kørekort.

Personlig kørelærer

Når du starter dit kørekortforløb hos Østerbro Køreskole, vil du blive tildelt en personlig kørelærer, der vil følge dig gennem hele forløbet. Vores kørelærere er omhyggeligt udvalgt, og vi har samlet et stærkt team, der stræber efter at yde den bedste service og undervisning for vores elever. Alle vores kørelærere er godkendte af Rigspolitiet i Danmark.

Beliggenhed og faciliteter

Østerbro Køreskole ligger i København N, og vores faciliteter er moderne og har gode adgangsforhold. Vi har også investeret i IT-udstyr og har udviklet en simpel undervisningsplan og teoriprøver, der får stor ros fra vores elever.

Kørekort på afbetaling til bil