Kom til gratis introaften

Spar 4.391,- lige nu!

At vælge en køreskole er ikke en nem beslutning, og selv hvis du undersøger markedet grundigt, så kan det ende med et skuffende, længerevarende og typisk ret dyrt forløb.

Hos Østerbro Køreskole gør vi alt hvad vi kan for at leve op til dine forventninger. Vi har efterhånden haft over 5.000 elever som har bidraget til vores udvikling. Vi har eksisteret siden 2008 og har over 500 positive anmeldelser på Trustpilot.

Hos Østerbro Køreskole ved vi hvordan du bedst lærer at køre bil, og hvordan du hurtigt kan føle dig sikker. Du får en kørelærer, som vil teste og skubbe dine grænser og samtidig sørge for en tryg og behagelig køreoplevelse.

Det skal være sjovt og lærerigt at køre bil, så nyd det så længe det varer. Ring og tale med os, eller brug kontaktformularen her på siden, så kontakter vi dig efterfølgende.

Prismatch på lovpakken betyder, at vi kan garantere dig den billigste pris du kan finde på markedet. Ser du en køreskole med en billigere pris på lovpakken, så kan vi matche prisen, så du kan starte hos os.

Vi går ikke på kompromis med vores kvalitet, og derfor prismatcher vi kun anerkendte køreskoler som ligger inden for vores geografiske nærområder.

Det kan være svært at finde den rigtige køreskole til en fornuftig pris, som passer ens behov. Det ved vi og derfor tilbyder vi hos Østerbro Køreskole en gratis teorilektion på vores gratis holdstart. Det foregår således, at vi samtidig med introduktionen til vores køreskole også gennemfører en hel teorilektion gratis. Du som skal vælge en køreskole kan på denne måde se hvorledes teoriundervisningen foregår uden nogen form for betaling. Fordelen for dig er, at du ud over en gratis teorilektion også får gennemført den første teorilektion.

Det er de færreste, der har råd til at betale hele lovpakken på en gang, derfor har vi skræddersyet et specielt tilbud, hvor du kan afdrage efter dit eget tempo. Du skal blot tale med din kørelærer om hvornår og hvordan betaling foregår.

Ring til os eller spørge din kørelærer hvis du har spørgsmål.

Vi har en statistik som vi er meget stolte af hos Østerbro Køreskole. Vores høje beståelsesprocent driver os så garanti og sikkerhed for et forløb hvor der bliver taget hånd om den enkelte elevs behov bliver en realitet.

Vores kørelærere har mere end 14 års erfaring, dette gør at du som elev kan føle dig sikker bag rattet, da du altid vil sidde med en rutineret kørelærer.

Det er sund fornuft at vælge en køreskole med gode anmeldelser, da det er en rigtig god indikator for, at skolen udfører et godt stykke arbejde. Vi er stolte over vores mange gode anmeldelser som du kan læse længere nede på siden.

Tilmelding

Gratis introaften + 1 lektion med opstart hver uge

Hvad siger vores elever?

Skal det her være dig?

Tilmeld dig helt uforpligtende i dag